Osto na gardenia 2013

ZIELONE EDUKARIUM – zapraszamy na wykłady prowadzone przez naszych ekspertów podczas Targów GARDENIA, 23-24 luty hala 5, stoisko OSTO

23 luty – sobota – WODA W OGRODZIE

11.00 Małgorzata Bogusławska – „Jak zaprojektować oczko wodne”
12.00 Krzysztof Grzegorczyk „Sadzawka w ogrodzie – Arkadia szczęśliwa. Rośliny wodne w praktyce
13.00 Jacek Kopeć „Filtracja w oczku wodnym”
14.00 Paweł Kożuchowski „Dachy bagienne – sposób na efektywne wykorzystanie, oczyszczanie i retencję wód opadowych”
15.00 Wojciech Ginter “ Woda deszczowa – co z nią zrobić w ogrodzie?”

24.02 niedziela POMYSŁ NA OGRÓD

11.00 Zbigniew Pachulski, scenarzysta programu MAJA W OGRODZIE „W co się bawić – czyli jak zaprojektować ogród, aby móc z niego korzystać przez wszystkie 4 pory roku”
12.00 Katarzyna Urbańska-Duczyńska „Moja zielona pracownia”
13.00 Małgorzata Tylec”Mozaika ogrodowa z kamienia naturalnego”
14.00 Paulina Adamska-Malesza „Żywa architektura – wiklina”

W sobotę i niedzielę w godzinach 10.00-17.00

„OGRÓD ZMYSŁÓW DLA DZIECI”. W tym miejscu, nasze pociechy będą mogły przejść boso, tajemniczą ścieżką zdrowia, zapoznać się z niespotykanymi owocami drzew i krzewów np. kasztana jadalnego, rozpoznać zmysłem węchu, smaku , dotyku i słuchu naturalne elementy przyrody. Zapraszamy także do malowania ekologicznych kolorowanek oraz do udziału w zajęciach z wyplatania drobnych zabawek z wikliny.

KONKURS ZIELEŃ W MIEŚCIE – ROZSTRZYGNIĘCIE jak co roku podczas Targów GARDENIA nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy projekt zagospodarowania publicznego terenu zieleni. Zwycięzcy otrzymają wspaniałe nagrody – sprzęt komputerowy oraz programy do projektowania ogrodów, a jedna z wyróżnionych prac otrzyma rekomendację do realizacji. Podczas Targów będzie można oglądać ekspozycję najciekawszych prac.