O nas

Szanowni Państwo!

W grudniu 1999 roku powstało Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. OSTO jest pierwszą i jedyną w Polsce organizacją powołaną dla Twórców Ogrodów. Twórców pojmowanych szeroko, bo i jako projektantów, jak też budowniczych terenów zieleni. Korzyści płynące z przynależności do OSTO są wielorakie, podkreślić jednak chcielibyśmy kilka z nich.

Pierwsza i najważniejsza to konsolidacja i stworzenie tożsamości branży, która nie jest jeszcze postrzegana przez społeczeństwo jako profesjonalna grupa zawodowa. Tylko nasz wspólny wysiłek może spowodować, że profesjonalny Twórca Ogrodów będzie się cieszył podobnym szacunkiem jak dobry lekarz czy specjalista od marketingu. Jednocześnie na taki szacunek należy zapracować rzetelnymi fachowymi usługami i doradztwem. Chcemy zatem wypracowywać wysokie standardy produkcji i usług w „zielonej” branży, a także rozpowszechniać zasady uczciwej konkurencji.

OSTO, promując wiedzę i profesjonalizm poprzez inicjatywy edukacyjne, a także promując członków stowarzyszenia jako grupę o wysokich standardach zawodowych i etycznych, stawia sobie to zadanie jako nadrzędne w dalszej działalności. Za pośrednictwem swojego wydawnictwa Zielony Biznes Stowarzyszenie informuje o nowych produktach i technologiach, wydarzeniach branżowych oraz swoich codziennych działaniach.

Zachęcamy także Państwa firmy do wstępowania w jego szeregi. Jest to w interesie całej branży, żeby nasza organizacja była jak najliczniejsza, tylko wtedy bowiem jej głos będzie silny i będzie skutecznie reprezentować nasz wspólny interes.

Zarząd OSTO